Księga Hysh

Category:
book/scroll
Description:

Księga zawiera naprawdę sporo, to unikat.
Gdyby znalazła się w bibliotece kolegium w Altdorfie byłaby jak ten biały kruk.
Dla każdego hierofanty jest bezcenna.

Nabyta LEGALNIE

Zawartość księgi:

I.Wiedza: Demonologia
II.Dodatkowa wiedza o demonach /widoczna tylko gdy posiada się Bat światła/
III.Wiedza o magii hysh
Nauka łatwiejszego rzucania zaklęć hysh , wiedza o tunelowaniu, magi, etc..
IV.Rytuały Hysh:
1. Rytuały Zabezpieczenia: Koło , Trójkąt , Kwadrat , Pentagram
2. Rytuał Światła
3. Rytuał Esencji Światła
4. Rytuał Piasku

V. Zaklęcia szkoły Hysh: ścieżka Mystical
VI. Zaklęcie: Defang the Cobra
VII. Zaklęcie: Barrier of light
VIII.Zaklęcie Przywołania Żywiołaka Światła
TR: 15
Komponent: bursztyn (-2 do TR)
Rzucenie: Cała Runda
Trwanie czaru: Minuta/ 1 punkt magii
Opis: Czar przywołuje Żywiołaka Światła – istotę stworzoną ze światła, która znajduje się pod rozkazami maga światła. Przy przywołaniu ważne jest by uzyskać nad nim kontrolę przy określonych czynnościach. Cechy żywiołaka:
WS BS S T Ag Iq SW Fel
41 50 31 32 50 45 69 60
A:1, W:16, Mag:4, Mov:4

Specialne cechy :

Arcane Magic Light: żywiołak zna wszystkie czary z kręgu światła i każdej frakcji, można mu nakazać rzucić dany czar. Wymagany test SW dla maga i żywiołaka. Modyfikatorem testu SW dla maga i żywiołaka jest TR czaru.
Żywiołak rzuca czary bez komponentów i tunelowania oraz obowiązują te same zasady przy klątwie Tzeencha co dla zwykłego rzucającego. Jeśli test nakłonienia żywiołaka się nie powiedzie, to ten nic nie robi. Czary rzucane przez Żywiołaka są natychmiastowe zaś mag poświęca rundę by nakłonić go do rzutu.

Światłość obecność żywiołaka powoduje erupcję światłości w danym miejscu, światło jest dzienne i widoczne z oddali; zasięg i rozświetlenie jest porównywalne z pięciokrotnymi zasięgami pochodni; dla istot wrażliwych na działanie światła lub światła słonecznego sama obecność zadaje 4 rany niezależnie od odporności oraz posiadanej zbroi.

Sadzawka mocy obecność żywiołaka jest źródłem białego wiatru magii, mag może wykorzystać 1 kostkę magii do rzucania swoich czarów; czary oparte na magii chaosu, ciemności lub cienia są zmniejszone o 1 kostkę magii.

Świetlisty atak można nakazać żywiołakowi zaatakować wskazany cel: procedura jest taka sama jak przy czarach. Modyfikatorem testu SW dla maga jest w tym wypadku różnica w sile magii. Magia Żywiołaka to 4 i rzuca on 4 kostkami. Różnica w wyniku będzie na plus lub na minus modyfikować trudność dla maga. Te rzuty nie powodują klątwy Tzeencha. Atak dotyczy całej akcji ataku do czasu aż wybrana ofiara nie wyzionie ducha. Atak jest traktowany jak magiczny. Dla istot wrażliwych na światło atak zadaje dodatkowe 4 rany. Atak może być wręcz lub na odległość (do 12 metrów).

Wrażliwy na magię Żywiołaka zranić można jedynie bronią magiczną. Broń oparta na świetle nie zadaje żadnej rany. Broń nasączona dhar lub magią chaosu zadaje podwójne rany.

Eteralny

Bio:

Księga ze znakiem Hysh na okładce, sygnowana nazwiskiem Ibn Hazi. Jej karty wydają się być puste, chyba że czyta ją ktoś z kolegium światła.
Jeśli czytający dodatkowo posiada Bat światła – księga okazuje się zawierać dodatkowe karty z opisem i rycinami demonów chaosu.

Księga Hysh

Tysiące Tronów Michal