Selene

Description:
Selene
Lamia

Wampir
Marienburg
Umiejętności:
♦ Wiedza o Imperium IQ ♦ Wiedza o Jałowej Krainie IQ+10
♦ Wiedza o Bretonii IQ ♦ Wiedza o Tilei IQ+20
♦ Wiedza o Wampirach IQ ♦ Wiedza o Khermi IQ+20
♦ Wiedza o Nekromancji IQ+20 ♦ Wiedza o Sztuce IQ+20
♦ Tunelowanie WP ♦ Urok Fel+20
♦ Przywództwo Fel+20 ♦ Przebieranie Fel+30
♦ Spostrzegawczość IQ+20♦ Ukrywanie się Ag+30
♦ Krycie w cieniu Ag+30♦ Sekretny Język Lamii IQ+30
♦ Torturowanie Fel+30♦ Mówienie: Reikspiel IQ
♦ Mówienie: Tileański IQ♦ Unik Ag
♦ Czytanie/Pisanie ?? ♦ Ciche poruszanie się Ag+30

Talenty:
♦ Etykieta ♦ Czarna Magia
♦ Refleks ♦ Szybkie dobycie
♦ Walka uliczna ♦ Magia: Nekromancja
Cechy wampirze:
♦ Dar Krwi (Przebywanie z ludźmi, Urodzony nekromanta)
♦ Widzenie w ciemności ♦ Nieumarły
♦ Broń naturalna ♦ Przerażenie
Kły K10+5 ♦ Walka wręcz
Pazury K10+5 ♦ Walka wręcz
Ubranie szlacheckie 0 AP Płaszcz magiczny 0 AP
Charakter Zły ♦ Języki Reikspiel
WS 53 BS 41 S 56 (3) T 56 (4)
Ag 84 (4) IQ 52 WP 52 Fel 59
Ekwipunek szata, płaszcz, wisiorek z pająkiem, pierścień maskujący

Bio:

Piękna Selene jest pracodawczynią grupy w Marienburgu. Zleciła ona poszukiwania śladów dotyczących Karla i jego cudownego pojawienia się w mieście. Miejscem, gdzie można ją spotkać jest “Łasica”. To tawerna dla lepszej klienteli w mieszczańskiej dzielnicy. Właściciel tawerny oraz obsługa wydają się znać ją bardzo dobrze. Zawsze, gdy trzeba ją powiadomić lub umówić się na spotkanie, to nie ma z tym najmniejszego problemu.
Zawsze przychodzi w płaszczu i rozmawia stonowanym głosem bez śladu emocji. Wygląda pięknie, niemal delikatnie, ale potrafi być stanowcza. Drużynowy mag podejrzewa ją o czarowanie, gdyż widzi wokół niej czarną aurę na przemian z zieloną. Dodatkowo Hans – były łowca – odkrył podczas swojego śledztwa, że Selene pojawiła się w mieście razem z Roderickiem Wijkerem – łowcą czarownic. Było to dwa miesiące temu, gdy widziano ich razem wysiadających z powozu. Roderick był ciężko ranny a Selene pomagała mu dojść do domu. Potem już łowca się nie pojawiał na mieście i wszystko załatwiał przez Selene. Specjalnie nikt nie wątpił w to, co ona robi, bo znała takie szczegóły, że mógł je przekazać tylko sam łowca.
Obecnie rozważa wysłanie drużyny za wolno kroczącą krucjatą by nie dopuścić kultystów do urzeczywistnienia ich planów.

Dopisek (JP)
Ostatnimi czasy Selene zwróciła uwagę Jeana Paula jako posiadaczka przedmiotów natury magicznej. Jednym z nich jest płaszcz emanujący magią ziemi, zaś drugim tajemiczy naszyjnik o symbolu pająka z czerwonym kamieniem. Owy naszyjnik wzbudziłby sporo uwagi zakonników Sigmara, Vereny czy Solkana.
Zaskakująco, Rainer zignorował całkowicie informację że naszyjnik silnie emanuje magią Dhar a może zwyczajnie nie miał czasu poinformować o tym swych opiekunów. Z całą pewnością był to szczęśliwy dzień dla Seleny który może się już nie powtórzyć.

Dopisek (Rainera)
Ze stoickim spokojem przyjąłem informacje podekscytowanego Jeana Paula o amulecie Selene, zapewne oczekiwal, że przygotuje na jej cześć spektakularny stos przed dostojną światynią Vereny… Rozczarował się, gdy oznajmiłem mu, że wole upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Selene

Tysiące Tronów MarcinRauf