Lucas von Speier

Description:
Lucas von Speier
Szlachcic

Człowiek
Pfeifeldorf
Umiejętności:
¦ Urok Fel ¦ Wiedza o Imperium IQ+10
¦ Przywództwo Fel ¦ Plotkowanie Fel+10
¦ Muzykalność Fel ¦ Czytanie/Pisanie IQ
¦ Spostrzegawczość IQ¦ Jeździectwo Ag
¦ Pływanie S¦ Mówienie: Reikspiel IQ

Talenty:
¦ Etykieta ¦ Opanowany
¦ Mądry ¦ Publiczne przemawianie
¦ Broń specjalna: szermiercza ¦ Intrygant
Rapier K10+2 ¦ Walka wręcz
Pistolet K10+4 ¦ Broń palna
Ubranie podróżne 0 AP Pełna kolczuga 3 AP
Charakter Neutralny ¦ Języki Reikspiel
WS 43 BS 28 S 36 (3) T 32 (3)
Ag 38 (3) IQ 36 WP 39 Fel 46
Ekwipunek bogate szaty, trochę złota, sygnet, rodowy medalion

Bio:

Lucas von speierMłody, ambitny i bardzo lubiany przez ludzi zarządca Pfeifeldorfu – wsi pod Marienburgiem. Po śmierci ojca oraz nieszczęśliwym wypadku starszego brata został zarządcą wsi. Wcześniej aktywnie brał udział w ruchu Blauesblut, który upominał się o prawa dziedziczenia nie idące po starszeństwie a po popularności lub umiejętnościach, jakie się posiada. Lucas ,jako młodszy syn, zawsze był trzymany na dystans i nie mieszał się do spraw wsi. Jego brat, Lennhardt, wykorzystywał wszystko i wszyskich – bił, poniżał, chłostał, pił i rozbijał się po lesie na polowaniach. Potrafił przyjść do wioski i dla zabawy wybatorzyć dowolnego jej mieszkańca. Wszyscy liczyli po cichu, że to Lucas zostanie następcą po śmieci starego von Speiera. Jednak dziedziczenie nie zostawiało wielkiego wyboru stąd musiał polegać na zrządzeniu bogów.
Dzięki działaniom drużyny udało się zostać przywódcą wsi. Jego brat został zabity przez wampira pokonanego w krypcie nieopodal wioski więc był teraz jedynym spadkobiercą, co do którego nikt nie miał wątpliwości, że powinien nim być. Drużyna miała i nadal ma wobec niego podejrzenia, że to za jego sprawą wampir znalazł się we wiosce i jego knowania doprowadziły do śmierci brata. We wsi nikt nie ma wątpliwości, kto powinien stać na jej czele i zdanie drużyny mało się liczy.
Lucas ograniczył dostęp do dworku dla drużyny i sam sprowadził tam lokalnego mędrca by pomógł mu w zawiłościach rodowych. We wsi nadal przebywają Blauesblut, gdzie Lucas nawiązał znajomości i przyjaźnie, które nawet teraz nie wygasają.

Lucas von Speier

Tysiące Tronów MarcinRauf